Oferta

Izolacje natryskowe

Pracujemy na sprawdzonych, markowych i trwałych materiałach. Korzystamy z pianki PUR, która jest skuteczna i bardzo wydajna (10cm pianki poliuretanowej to 18cm wełny mineralnej).

Ocieplanie pianką

zalety pianki pur

Proponujemy Państwu skuteczną metodę ocieplania pianką. Nowoczesna technologia zapewnia trwałą ochronę przed nadmierną wilgocią oraz niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Zalety wykorzystywanej przez nas pianki:

 • Pianka opatrzona jest atestem higienicznym i certyfikatem dopuszczającym produkt do użytku.

 • Produkt jest najlepszym materiałem izolacyjnym (porównując 10 cm piany do 18 cm wełny mineralnej).

 • Pianka nie utlenia się (jak w przypadku styropianu) oraz nie obwisa (zdarza się tak w przypadku wełny).

 • Produkt nie pochłania wilgoci, tak jak wełna i styropian, zachowuje swoje parametry izolacyjne.

 • Pianka silnie przylega do podłoża (eliminuje punkt rosy w miejscu styku materiału z podłożem).

 • Produkt posiada jednolitą powłokę, eliminującą mostki termiczne.

 • Dużym plusem jest także fakt, iż pianka dociera w trudno dostępne miejsca.

 • Zabezpiecza także konstrukcje przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

 • Ocieplenia z pianki są odporne na wiele rozpuszczalników organicznych. Ponadto produkt odporny jest na gryzonie oraz gnicie, butwienie, starzenie.

 • Pianka jest bezwonna i możliwa jest jej bardzo szybka aplikacja, przez co znacznie skraca się czas remontu czy renowacji budynków.

 • Produkt jest samogasnący (nie rozprzestrzenia ognia).

 • Tłumi hałas,i pracuje w bardzo szerokim zakresie temperatur.

 • Można stosować między innymi na takie podłoże jak: beton, papa, ceramika budowlana, drewno oraz blacha.

Porównanie grubości materiału izolacyjnego

Wymagania w budownictwie od 2014r.

Lambda (W/mK)

Lambda (W/mK)

0,20

0,25

0,30

Rodzaj przegrody budynku Uc od 01.01.2014

Lambda Uc 0,30 (W/mK)

Dachy i stropodachy

Ściany zewnętrzne

Podłogi na gruncie

Lambda Uc 0,25 (W/mK)

Lambda Uc 0,20 (W/mK)

Pianka otwarto komórkowa

lambda 0,039

Pianka zamknięto komórkowa

lambda 0,022

130 mm

73 mm

88 mm

110 mm

160 mm

190 mm

Producent komponentów do wytwarzania izolacji natryskowej podaje parametry, które niezmiennie zachowują się przez długi okres czasu, nawet gdy zastosujemy je w środowisku o dużej wilgotności (pianka zamknięta komórkowo).

Technologia natrysku pianki poliuretanowej stosowana jest od ponad 30 lat. Obecnie metoda została w pełni dopracowana i udoskonalona, wypiera tradycyjne materiały izolacyjne.

Skuteczność i jakość metody oraz szerokie jej zastosowanie, zaobserwować można w urządzeniach chłodniczych, (w lodówkach i zamrażarkach), gdzie pomimo małej grubości ścianki urządzeń są one energooszczędne.

Czym jeszcze wyróżnia się pianka poliuretanowa?

Zobacz

Możliwości aplikacji piany poliuretanowej

Ocieplanie poddasza pianką

1. Poddasza i konstrukcje szkieletowe

Piankowanie poddasza według obecnych norm to minimum 20 cm. izolacji - pamiętajmy o tym, że normy te są zmienne i ciągle dąży się do tego, aby nasze domy były coraz bardziej energooszczędne.
Poddasze to bardzo wymagająca konstrukcja, ponieważ przy tak cienkiej warstwie izolacji musi nam zapewnić odpowiednie warunki nie tylko zimą, ale i latem. Zimą pojawia się duża różnica temperatur po obydwu stronach przegrody poddaszowej. Przy tradycyjnych izolacjach, daje to doskonałe warunki do skraplania pary wodnej w środku izolacji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zwykła izolacja jest nie szczelna i występuje konwekcja powietrza w tym materiale, powodując ucieczkę ciepła, które jest w nim zmagazynowane. Przewiew zimnego powietrza powoduje także wytrącenie się wilgoci w izolacji i pogorszenie się jej parametrów. Zastosowanie więc wełny nie daje właściwych efektów. Nieuniknione są także mostki termiczne, wolne przestrzenie między warstwą wełny, a folią paro przepuszczalną. Dlatego po latach taka izolacja traci swe parametry.
Należy, zatem rozsądnie rozważyć inwestycję. Warto wyliczyć wszystkie materiały, które potrzebną są do izolacji wełną. Do tego trzeba doliczyć robociznę i długi czas prac, oraz końcowy efekt, który powinien spełnić nasze oczekiwania oraz utrzymać się solidnie na długi czas.

Propozycja specjalistów AM-PUR

Specjaliści z AM-PUR polecają ocieplanie poddaszy pianką. Wykorzystywaną przez nas pianką PUR można ocieplić średniej wielkości poddasze w jeden dzień, uzyskując doskonałe właściwości o charakterze termoizolacji - brak łączeń, doskonale wypełnione wszystkie trudno dostępne przestrzenie.
Ponadto pianka usztywnia konstrukcję oraz wygłusza przegrodę budowlaną. Zastosowanie tej metody daje pewność, że będą państwo mieli solidnie zaizolowane i wygłuszone poddasze, nawet z dożywotnią gwarancją producenta - zatem można spać spokojnie.

2. Budynki hodowlane

Wykonujemy renowacje budynków starych o bardzo małej energooszczędności.

Sięgając po technologię ocieplania pianką PUR zapewniamy właściwe warunki temperaturowe, które przekładają się na ekonomię produkcji. Tak wykonana izolacja zapewnia doskonałą szczelność oraz duży opór cieplny, zarówno latem, jak i zimą. Ponadto dodatkowymi zaletami są z pewnością: brak skropleń na stropach i zagrzybień, sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Taka forma izolacji pomaga w utrzymaniu suchych ścian oraz brak efektu niszczenia - starzenia, łuszczenia oraz utleniania. Piankę PUR można zmyć przy pomocy myjki ciśnieniowej.

3. Piankowanie przechowalni warzyw i owoców

W tego typu budynkach również najkorzystniejszym rozwiązaniem jest Termoizolacja pianą poliuretanową, ze względu na swe parametry oporu przewodzenia cieplnego, jak również niezmienna w czasie jego właściwość. Materiał ten jest gazoszczelny, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać odpowiedni mikroklimat dla przechowywanych produktów. Brak łączeń (mostków termicznych) powoduje utrzymanie w każdym miejscu takich samych warunków, co w tym przypadku jest bardzo istotne, gdyż przekłada się to na jakość naszych owoców, warzyw, a tym samym na koszty uzyskane z ich sprzedaży.

4. Hale produkcyjno-magazynowe

Metoda ocieplania natryskowego pianką, umożliwia przystosowanie hal stalowych lub betonowych (w szczególności tych o starszych konstrukcjach) do dowolnych celów. Budynki takie wymagają zastosowania szczególnego rodzaju izolacji. Kluczowe tutaj jest przyklejenie się i dopasowanie do kształtu podłoża. Już 3 centymetry pianki pozwala na likwidację problemu skraplania się pary wodnej na jej konstrukcji oraz zabezpieczenie przed korozją. Pianki są bardzo trwałe i nie utleniają się.

5. Termo i hydro izolacja stropodachów

Naprawa cieknącego stropodachu-najkorzystniej i najszybciej przez natrysk pianki od zewnątrz. Przez natrysk pianki o grubości od 4 cm tworzymy bezszwową jednolitą powłokę termo i hydroizolacyjną, która silnie przykleja się do podłoża. Likwidujemy w ten sposób przecieki stropodachów uzyskując jednocześnie docieplenie. Natrysk wykonujemy bezpośrednio na zniszczoną połać dachową. Należy jedynie usunąć luźne kawałki papy oraz wykonać nowe okapy murków ogniowych i rynnowych. Pianka doskonale pracuje w szerokim zakresie temperatur, można po niej chodzić, ponieważ ma dużą odporność na ściskanie. Dodatkowo jest zabezpieczona farbą przed promieniami słonecznymi.

Pianka poliuretanowa (dosyć mało znana w Polsce), to materiał termoizolacyjny lub termo i hydroizolacyjny w jednym, o doskonałych własnościach, powstający z dwóch płynnych komponentów (poliolu i izocyjanianu). Składniki te są podgrzane do odpowiedniej temperatury w maszynie, a następnie zmieszane w dyszy głowicy natryskowej pod dużym ciśnieniem i rozpylone na izolowaną powierzchnię.

Po zmieszaniu następuje reakcja chemiczna oraz spienianie składników, jest to tzw. przyrost objętości. W czasie kilkunastu sekund powstaje półsztywna piana o doskonałych właściwościach, przyklejona do powierzchni i wypełniająca szczeliny. Pianka jest bardzo lekka, nie obciąża konstrukcji. Przylega dość silnie i dopasowuje się do kształtu podłoża.

Izolacja natryskowa pozwala na oszczędność i znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie wilgotności oraz w odpowiedniej temperaturze.

To przede wszystkim inwestycja na wiele lat, gdyż materiał ten jest bardo trwały. Udzielane są gwarancje do 10 lat. Gdzie raz wykonana inwestycja wystarcza spokojnie na jedno pokolenie. Warto zatem zastanowić się, czy tradycyjne materiały termoizolacyjne zachowają swe parametry chociażby przez połowę tego okresu.

Porównanie grubości materiału izolacyjnego

Lambda (W/mK)

Pianka otwarto komórkowa

lambda 0,039

Pianka zamknięto komórkowa

lambda 0,022

Lambda Uc 0,30 (W/mK)

Lambda Uc 0,25 (W/mK)

Lambda Uc 0,20 (W/mK)

130 mm

73 mm

88 mm

110 mm

160 mm

190 mm

Wymagania w budownictwie od 2014r.

Rodzaj przegrody budynku Uc od 01.01.2014

Lambda (W/mK)

0,20

0,25

0,30

Dachy i stropodachy

Ściany zewnętrzne

Podłogi na gruncie

STRONA GŁÓWNA

O NAS

NASZA OFERTA

GALERIA

KONTAKT

Adam Misiek | Tel. 696-050-418

RedProjekt © 2019 | Wszelkie prawa zastrzeżone