696 050 418
adammisiek@op.pl

Termoizolacje oraz hydroizolacje w technologii natrysku pianki poliuretanowej

izolacje natryskoweIzolacje natryskowe.

Pracujemy na sprawdzonych,markowych i trwałych materiałach. Korzystamy z pianki pur, która jest skuteczna i bardzo wydajna (10 cm pianki poliuretanowej to 18 cm wełny mineralnej).

 

Pianka poliuretanowa (dosyć mało znana w Polsce), to materiał termoizolacyjny lub termo i hydroizolacyjny w jednym, o doskonałych własnościach, powstający z dwóch płynnych komponentów (poliolu i izocyjanianu). Składniki te są podgrzane do odpowiedniej temperatury w maszynie, a następnie zmieszane w dyszy głowicy natryskowej pod dużym ciśnieniem i rozpylone na izolowaną powierzchnię.

Po zmieszaniu następuje reakcja chemiczna oraz spienianie składników, jest to tzw. przyrost objętości. W czasie kilkunastu sekund powstaje półsztywna piana o doskonałych właściwościach, przyklejona do powierzchni i wypełniająca szczeliny. Pianka jest bardzo lekka , nie obciąża konstrukcji. Przylega dość silnie i dopasowuje się do kształtu podłoża.

Izolacja natryskowa pozwala na oszczędność i znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie wilgotności oraz w odpowiedniej temperaturze.

To przede wszystkim inwestycja na wiele lat, gdyż materiał ten jest bardo trwały. Udzielane są gwarancje do 10 lat. Gdzie raz wykonana inwestycja wystarcza spokojnie na jedno pokolenie. Warto zatem zastanowić się, czy tradycyjne materiały termoizolacyjne zachowają swe parametry chociażby przez połowę tego okresu.

Czym jeszcze wyróżnia się pianka poliuretanowa?

 
Producent komponentów do wytwarzania izolacji natryskowej podaje parametry, które niezmiennie zachowują się przez długi okres czasu, nawet gdy zastosujemy je w środowisku o dużej wilgotności (pianka zamknięta komórkowo).

Technologia natrysku pianki poliuretanowej stosowana jest od ponad 30 lat. Obecnie metoda została w pełni dopracowana i udoskonalona, wypiera tradycyjne materiały izolacyjne.

Skuteczność i jakość metody oraz szerokie jej zastosowanie, zaobserwować można w urządzeniach chłodniczych, (w lodówkach i zamrażarkach), gdzie pomimo małej grubości ścianki urządzeń, są one energooszczędne.

AM-PUR Ocieplanie dla domów, rolnictwa i przemysłu

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz