696 050 418
adammisiek@op.pl

Termoizolacje oraz hydroizolacje w technologii natrysku pianki poliuretanowej

Ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie poddasza pianką

1-Poddasza i konstrukcje szkieletowe

Piankowanie poddasza według obecnych norm to minimum 20 cm. izolacji - pamiętajmy o tym, że normy te są zmienne i ciągle dąży się do tego, aby nasze domy były coraz bardziej energooszczędne.

Poddasze to bardzo wymagająca konstrukcja, ponieważ przy tak cienkiej warstwie izolacji musi nam zapewnić odpowiednie warunki nie tylko zimą, ale i latem. Zimą pojawia się duża różnica temperatur po obydwu stronach przegrody poddaszowej. Przy tradycyjnych izolacjach, daje to doskonałe warunki do skraplania pary wodnej w środku izolacji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zwykła izolacja jest nie szczelna i występuje konwekcja powietrza w tym materiale, powodując ucieczkę ciepła, które jest w nim zmagazynowane. Przewiew zimnego powietrza powoduje także wytrącenie się wilgoci w izolacji i pogorszenie się jej parametrów. Zastosowanie więc wełny nie daje właściwych efektów. Nieuniknione są także mostki termiczne, wolne przestrzenie między warstwą wełny, a folią paro przepuszczalną. Dlatego po latach taka izolacja traci swe parametry.


Należy, zatem rozsądnie rozważyć inwestycję. Warto wyliczyć wszystkie materiały, które potrzebną są do izolacji wełną. Do tego trzeba doliczyć robociznę i długi czas prac, oraz końcowy efekt, który powinien spełnić nasze oczekiwania oraz utrzymać się solidnie na długi czas.

Propozycja specjalistów AM-PUR

Specjaliści z AM-PUR polecają ocieplanie poddaszy pianką. Wykorzystywaną przez nas pianką pur można ocieplić średniej wielkości poddasze w jeden dzień, uzyskując doskonałe właściwości o charakterze termoizolacji - brak łączeń, doskonale wypełnione wszystkie trudno dostępne przestrzenie.


Ponadto pianka usztywnia konstrukcję oraz wygłusza przegrodę budowlaną. Zastosowanie tej metody daje pewność, że będą państwo mieli solidnie zaizolowane i wygłuszone poddasze, nawet z dożywotnią gwarancją producenta - zatem można spać spokojnie.

2-Budynki hodowlane

Wykonujemy renowacje budynków starych o bardzo małej energooszczędności.

Sięgając po technologię ocieplania pianką pur zapewniamy właściwe warunki temperaturowe, które przekładają się na ekonomię produkcji. Tak wykonana izolacja zapewnia doskonałą szczelność oraz duży opór cieplny, zarówno latem, jak i zimą. Ponadto dodatkowymi zaletami są z pewnością: brak skropleń na stropach i zagrzybień, sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Taka forma izolacji pomaga w utrzymaniu suchych ścian oraz brak efektu niszczenia - starzenia, łuszczenia oraz utleniania. Piankę pur można zmyć przy pomocy myjki ciśnieniowej.

3- Piankowanie przechowalni warzyw i owoców

W tego typu budynkach również najkorzystniejszym rozwiązaniem jest Termoizolacja pianą poliuretanową, ze względu na swe parametry oporu przewodzenia cieplnego, jak również niezmienna w czasie jego właściwość. Materiał ten jest gazoszczelny, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać odpowiedni mikroklimat dla przechowywanych produktów. Brak łączeń (mostków termicznych) powoduje utrzymanie w każdym miejscu takich samych warunków, co w tym przypadku jest bardzo istotne, gdyż przekłada się to na jakość naszych owoców, warzyw, a tym samym na koszty uzyskane z ich sprzedaży.

4-Hale produkcyjno-magazynowe

Metoda ocieplania natryskowego pianką, umożliwia przystosowanie hal stalowych lub betonowych (w szczególności tych o starszych konstrukcjach) do dowolnych celów. Budynki takie wymagają zastosowania szczególnego rodzaju izolacji. Kluczowe tutaj jest przyklejenie się i dopasowanie do kształtu podłoża. Już 3 centymetry pianki pozwala na likwidację problemu skraplania się pary wodnej na jej konstrukcji oraz zabezpieczenie przed korozją. Pianki są bardzo trwałe i nie utleniają się.

5-Termo i hydro izolacja stropodachów
 

Naprawa cieknącego stropodachu-najkorzystniej i najszybciej przez natrysk pianki od zewnątrz. Przez natrysk pianki o grubości od 4 cm tworzymy bezszwową jednolitą powłokę termo i hydroizolacyjną, która silnie przykleja się do podłoża. Likwidujemy w ten sposób przecieki stropodachów uzyskując jednocześnie docieplenie. Natrysk wykonujemy bezpośrednio na zniszczoną połać dachową. Należy jedynie usunąć luźne kawałki papy oraz wykonać nowe okapy murków ogniowych i rynnowych. Pianka doskonale pracuje w szerokim zakresie temperatur, można po niej chodzić, ponieważ ma dużą odporność na ściskanie. Dodatkowo jest zabezpieczona farbą przed promieniami słonecznymi.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz